Pazar, Ocak 16, 2022

WhatsApp yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcıları kısıtlayacak

- Reklam -

WhatsApp, 8 Şubat itibari ile devreye almayı planladığı ve büyük tartışmalara neden olan gizlilik politikası değişikliğini 15 Mayıs tarihine kadar ertelemişti.

15 Mayıs’a sayılı günler kala konu ile ilgili yeni haberler gelmeye başladı. Alınan bilgilere göre WhatsApp; kullanıcılar yeni gizlilik koşullarını kabul edene kadar bazı uygulama işlevlerini devre dışı bırakabilir.

Geçtiğimiz haftalarda WhatsApp, yeni şartları kabul etmeyenlerin hesabını silmeyeceğinden veya devre dışı bırakmayacağından bahsetmişti. Bu hala geçerli olsa da, şirket şimdi yeni gizlilik politikalarını kabul etmeyen kullanıcıları bir şekilde cezalandıracak gibi gözüküyor.

WhatsApp bu hafta web sitesinde, yaklaşan gizlilik değişiklikleri hakkında daha fazla ayrıntı içeren bir destek makalesini güncelledi. Şirket, kullanıcıların hesaplarının silinmeyeceğini teyit ederken, yeni şartları reddeden kullanıcıların hesaplarında artık “sınırlı işlevselliğe” sahip olacağını söylüyor.

15 Mayıs’tan itibaren kullanıcılar, yeni şartları kabul edene kadar bazı WhatsApp özelliklerine erişimlerini kaybedecekler gibi gözüküyor. Örneğin, bu kullanıcılar önce sohbet listesine erişim olanağını kaybedecek. Ardından, sesli ve görüntülü aramalar çalışmayı durduracak ve kullanıcı artık WhatsApp’ta yeni mesajlarla ilgili herhangi bir bildirim alamayacak.

Gördüğünüz gibi WhatsApp; her ne kadar yeni şartları kabul etmeyenlerin hesabını silmeyeceğinden veya devre dışı bırakmayacağından bahsetmiş olsa da kullanıcıları yeni gizlilik politikasını kabul etmeye zorlamak için uygulamayı neredeyse kullanılamaz hale getirebilir.

WhatsApp bu değişiklikleri ilk duyurduğundan beri, bazı kullanıcılar mesajlaşma uygulamasına alternatifler arıyor. Birçok kişi hali hazırda Signal ve Telegram gibi uygulamalara geçiş yapmış durumda. Ve bu gidişle şirket daha fazla kullanıcı kaybedebilir.

Peki siz WhatsApp’ın gizlilik politikası değişikliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Uygulamayı kullanmaya devam edenlerden misiniz yoksa alternatif uygulamalara geçiş yapanlardan mı? Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın!

- Reklam -

Son Eklenenler

Popüler

iPhone 12 duvar kağıtları

iPhone 12 duvar kağıtları burada! iPhone 12 ve iPhone 12 mini, her yıl olduğu gibi bu yıl da kullanıcıların ana...

iPhone & iPad için Ekran Kaydı hatası çözümü

Ekran Kaydı hatası alıyor ve ekran kayıtlarını iPhone veya iPad'inize kaydedemiyor musunuz? Son zamanlarda birçok iOS kullanıcısı, iPhone ve iPad'lerinde...

Apple Kimliğinizi değiştirme

Mevcut Apple Kimliğinizi değiştirmek mi istiyorsunuz? Belli bir sebeple bir gün Apple Kimliğiniz olarak kullandığınız e-posta adresini değiştirmek isteyebilirsiniz. Apple,...

iOS 13 ile Safari’de tam sayfa ekran görüntüsü alabilirsiniz!

iOS 13 ile hayatımıza giren ve pek çok kişinin dikkatini çekmeyen özelliklerden biri de bu yazımızda bahsedeceğimiz kullanıcılara Safari'de...

eSIM nedir? Hangi iPhone modellerinde, nasıl kullanılabilir?

Bu yazımızda Türkiye'deki mobil operatörler tarafından desteklenmeye başlanması ile birlikte hayatımıza giren eSIM nedir? Hangi iPhone modellerinde, nasıl kullanılabilir?...

YORUM BIRAK

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.