Pazartesi, Ekim 25, 2021

Apple Watch Series 4

- Reklam -

Kullanıcıların iletişim halinde kalmalarına, daha aktif olmalarına ve sağlıklarını yönetmelerine yardımcı olmak için yeniden tasarlanan ve geliştirilen Apple Watch Series 4 tanıtıldı.

Dördüncü nesil Apple Watch, orijinal ikonik tasarımını korurken, yüzde 30 daha geniş bir ekran ile birlikte sert düşüşleri algılayabilen yeni ivmeölçer ve jiroskop, yeni ECG uygulamasını kullanarak elektrokardiyogram (EKG) çekebilen, FDA tarafından De Novo sınıflaması verilmiş bir elektriksel kalp sensörü gibi çığır açıcı sağlık özelliklerinin yanı sıra kullanıcılara gelişmiş aktivite ve iletişim özellikleri sunuyor.

Apple Watch Series 4

40 mm ve 44 mm olmak üzere 2 ayrı boyut seçeneğiyle sunulan dördüncü nesil Apple Watch’un telefon görüşmeleri, Siri ve Walkie-Talkie için optimize edilmiş hoparlörü yüzde 50 daha yüksek ses veriyor. Mikrofonunun yeri, ses kalitesini artırmak için yankıyı azaltacak şekilde değiştirilmiş durumda.

Aygıt özel bir 64 bit çift çekirdekli işlemci olan yeni nesil S4 çipe sahip ve aynı pil ömrüyle iki kat daha hızlı çalışabiliyor.

Apple Watch Series 4’ün arkası, daha iyi hücresel ağ kullanımı için radyo dalgalarının önden ve arkadan kolayca geçmesini sağlayan siyah seramik ve safir kristalden oluşuyor. Yeni Digital Crown daha mekanik ve duyarlı bir duygu sunan dokunsal geri bildirim özelliğine sahip.

Daha geniş ekran için optimize edilen kullanıcı arayüzü uygulama simgelerinin ve yazı tiplerinin daha büyük görünmesini ve daha kolay okunmasını sağlıyor.

Apple Watch Series 4

Sağlık alanında da yenilikler var!

Sağlık alanında da yenilikler sunan 4. nesil; Digital Crown’a yerleştirilmiş elektrotlardan ve arkadaki kristalde bulunan yeni elektriksel kalp sensöründen yararlanan yeni ECG uygulamasını kullanarak, kullanıcıların doğrudan bileklerinden EKG çekmelerine olanak tanıyor. Düşme algılama özelliği, 32 g’ye kadar güçleri ölçebilen ve sert düşüşleri belirleyebilen özel algoritmalara sahip yeni nesil bir ivmeölçer ve jiroskop kullanıyor. Apple Watch bir düşüşten sonra kullanıcıya uyarı gönderiyor. Kullanıcı bu uyarıyı yok sayabilir veya acil servisleri aramak için kullanabilir. Apple Watch bu bildirimden sonra 60 saniye içinde hareket algılamazsa otomatik olarak acil servisi arıyor. Acil servis iletişim bağlantılarına mevcut konumu bildiren bir mesaj gönderiyor.

Apple Watch Series 4

watchOS 5 ile, Apple Watch daha da iyi bir fitness ve antrenman arkadaşına dönüşüyor.

Bağlantıda kalma konusunda da kendini geliştiren Apple Watch ile kullanıcılar Wi-Fi veya hücresel bağlantıyla tüm dünyada iletişim kurmanın yeni bir yolu olan saatten saate bağlantı yöntemi Walkie-Talkie ile, sadece bir bilek dokunuşuyla arkadaşlarına ulaşabilme imkanı buluyorlar. Üçüncü taraf içeriklerine kısayollar ve üzerinde işlem yapılabilir içerikler sunan Siri saat kadranı yeni nesil ile daha öngörülü ve proaktif.

Gümüş, altın ve uzay grisi renklerindeki üç anodize alüminyum kaplamanın yanı sıra, Apple Watch Series 4 şimdi gümüş ve uzay grisi paslanmaz çelik modellerine eklenmek üzere, Milano kayışla eşleşen çarpıcı bir altın rengi paslanmaz çelik modele de sahip. Sonbaharda da yeni bir kayış koleksiyonu kullanıma sunulmaya hazırlanıyor.

- Reklam -

Son Eklenenler

Apple’ın Türkiye’deki üçüncü mağazası Apple Bağdat Caddesi açılıyor

Apple bugün Apple Bağdat Caddesi mağazasının 22 Ekim Cuma günü açılacağını duyurdu. İstanbul’un en merkezi yerinde bulunan Apple Bağdat Caddesi, Apple’ın Türkiye’deki üçüncü perakende satış...

M1 Pro ve M1 Max çipli MacBook Pro ile oyunun kuralları değişiyor!

Tamamen yeniden tasarlanan MacBook Pro tanıtıldı. Yeni MacBook Pro gücünü, Mac için tasarlanan ilk profesyonel çipler olan M1 Pro ve M1 Max’ten alıyor. 14 inç ve...

Apple’ın geliştirdiği en güçlü çipler M1 Pro ve M1 Max tanıtıldı

Mac için yeni çığır açıcı M1 Pro ve M1 Max çipleri tanıtıldı. M1 Pro, M1’in dönüştürücü mimarisini daha büyük bir ölçeğe taşıyarak olağanüstü performans ve...

Popüler

iPhone Hesap Makinesi için bilmeniz gereken 5 ipucu

Çoğu iPhone kullanıcısı, iPhone'larında yerleşik bir hesap makinesi uygulaması olduğunu bilir ancak herkes yazımızda paylaştığımız bu 5 ipucunu bilmiyor olabilir. İşte sizler için hazırladığımız iPhone...

iPhone 12 Pro duvar kağıtları burada

iPhone 12 Pro duvar kağıtları burada! Apple'ın iPhone 12 ve iPhone 12 mini'ler için hazırladığı duvar kağıtlarını geçtiğimiz günlerde iPhone 12 duvar kağıtları başlıklı yazımızda sizler...

eSIM nedir? Hangi iPhone modellerinde, nasıl kullanılabilir?

Bu yazımızda Türkiye'deki mobil operatörler tarafından desteklenmeye başlanması ile birlikte hayatımıza giren eSIM nedir? Hangi iPhone modellerinde, nasıl kullanılabilir? sorularının yanıtlarını sizlerle paylaşıyoruz. Öncelikle eSIM...

YORUM BIRAK

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.