Salı, Ekim 26, 2021

Apple Watch ile müzik dinleme

- Reklam -

Apple Watch’unuz ile müzik dinleyebilir, iPhone’unuzda çalan müziği kontrol edebilir ve listeleri yönetebilirsiniz.

Apple Music abonesiyseniz

Apple Music abonesiyseniz Wi-Fi veya hücresel ağ bağlantısı bulunan Apple Watch’unuz müzik arşivinize otomatik olarak erişebilir.

Müzik dinlemek için Apple Watch’unuzdaki Müzik uygulamasını açıp ekranı yukarı kaydırmanız ve ardından Arşiv’e dokunmanız yeterlidir.

Ayrıca Apple Music kataloğundaki herhangi bir parçayı çalmak ve Radyo uygulamasındaki özel istasyonları dinlemek için isterseniz Siri’yi de kullanabilirsiniz.

Apple Music abonesi değilseniz

Apple Music abonesi olmasanız da Apple Watch‘unuzda müzik dinleyebilirsiniz. Bunun için eşzamanlama işlemi gerçekleştirerek belirli albümleri ve listeleri Apple Watch’unuza eklemeniz gerekmektedir. Eşzamanlama işlemini gerçekleştirdikten sonra, Apple Watch’unuzdaki müzikleri iPhone’unuz olmadan çalabilirsiniz.

Albümleri ve listeleri Apple Watch'unuzla eşzamanlama

Eşzamanlama işlemi için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir:

  1. Apple Watch’unuzu şarj aletine yerleştirin ve aygıtın şarj olduğundan emin olun.
  2. iPhone’unuzda Ayarlar > Bluetooth seçeneğine gidin. Bluetooth’un açık olduğundan emin olun.
  3. iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın ve Saatim sekmesine dokunun.
  4. Müzik > Müzik Ekle’ye dokunun.
  5. Eşzamanlamak istediğiniz müziği seçin.

Not: Belirli albümleri veya listeleri Apple Watch’unuza ekleyemiyorsanız bunları saatinizle eşzamanlamadan önce iPhone’unuza indirmeyi deneyin. Ayrıca sesli kitapları ve podcast’leri saatinize ekleyemezsiniz.

Apple Watch’unuzdan müzik silme

  1. iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın ve ekranın alt kısmındaki Saatim sekmesine dokunun.
  2. Müzik seçeneğine gidip dokunduktan sonra sağ üst köşedeki Düzenle’ye dokunun. Düzenle seçeneği, yalnızca saatinizle müzik eşzamanlamış olmanız halinde görünür.
  3. Listeler ve Albümler bölümünde, kaldırmak istediğiniz herhangi bir müziğin yanındaki  simgesine ve ardından Sil’e dokunun.

Apple Watch'unuzdan müzik silme

iPhone’unuzdaki müzikleri kontrol etme

iPhone’unuzdaki müzikleri kontrol etmek için:

iPhone'unuzdaki müzikleri kontrol etme

  • Eşlenmiş iPhone’unuz kapsama alanındayken telefonunuzun Arşiv’ini görüntülemek ve müzik çalmaya başlamak için Müzik uygulamasını açın, en üste gidin ve iPhone’da seçeneğine dokunun.
  • iPhone’unuzda müzik çalmaya başladıysanız Müzik uygulamasını açın ve şu anda çalan parçayı görmek için en üstteki Şu An Çalınan’a dokunun.
- Reklam -

Son Eklenenler

Apple’ın Türkiye’deki üçüncü mağazası Apple Bağdat Caddesi açılıyor

Apple bugün Apple Bağdat Caddesi mağazasının 22 Ekim Cuma günü açılacağını duyurdu. İstanbul’un en merkezi yerinde bulunan Apple Bağdat Caddesi, Apple’ın Türkiye’deki üçüncü perakende satış...

M1 Pro ve M1 Max çipli MacBook Pro ile oyunun kuralları değişiyor!

Tamamen yeniden tasarlanan MacBook Pro tanıtıldı. Yeni MacBook Pro gücünü, Mac için tasarlanan ilk profesyonel çipler olan M1 Pro ve M1 Max’ten alıyor. 14 inç ve...

Apple’ın geliştirdiği en güçlü çipler M1 Pro ve M1 Max tanıtıldı

Mac için yeni çığır açıcı M1 Pro ve M1 Max çipleri tanıtıldı. M1 Pro, M1’in dönüştürücü mimarisini daha büyük bir ölçeğe taşıyarak olağanüstü performans ve...

Popüler

iPhone 12 Pro duvar kağıtları burada

iPhone 12 Pro duvar kağıtları burada! Apple'ın iPhone 12 ve iPhone 12 mini'ler için hazırladığı duvar kağıtlarını geçtiğimiz günlerde iPhone 12 duvar kağıtları başlıklı yazımızda sizler...

iPhone Hesap Makinesi için bilmeniz gereken 5 ipucu

Çoğu iPhone kullanıcısı, iPhone'larında yerleşik bir hesap makinesi uygulaması olduğunu bilir ancak herkes yazımızda paylaştığımız bu 5 ipucunu bilmiyor olabilir. İşte sizler için hazırladığımız iPhone...

iPhone’unuzdan Wi-Fi şifrelerini anında paylaşın

iPhone, iPad veya iPod Touch kullanıyorsanız; kablosuz (Wi-Fi) ağ şifrenizi aileniz ve arkadaşlarınız ile şifrenizi söylemeden anında paylaşabilirsiniz. Apple tarafından iOS 11'de tanıtılan ve iOS...

YORUM BIRAK

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.