Pazartesi, Ekim 25, 2021

Antrenman uygulaması ile takip edebileceğiniz egzersizler

- Reklam -

Antrenman uygulaması, antrenmanınız sırasında ilerlemenizle ilgili güncellemeler sunar ve hedefinize ulaştığınızda sizi bilgilendirir.

Antrenmanınız sırasında ilerlemenizi kontrol etmek için bileğinizi kaldırmanız yeterlidir. Bileğinizi kaldırmanızın ardından sizin için en önemli olan ölçüleri vurgulamak için Digital Crown’u döndürebilirsiniz.

Koşarken veya yürürken Apple Watch’unuz her kilometrede bileğinize dokunur ve ekranda bir güncelleme gösterir. Bisiklet kullanırken ise her beş kilometrede bir bileğinize dokunarak sizi bilgilendirir.

Tabii ki tüm bu bilgilendirmelerin doğru şekilde yapılabilmesi için antremanınıza başlamadan önce yapacağınız egzersizin türünü belirtmeniz gerekir.

Antrenman Türleri

Apple Watch‘unuzdaki Antrenman uygulamasında, egzersizlerinizi takip etmek için kullanabileceğiniz birden fazla antrenman türü bulunur. Bunlar:

Yürüyüş (Dış, İç)
Koşu bandında yürüyüş için Yürüyüş (İç), doğa yürüyüşü veya parkur yürüyüşü gibi aktiviteler için Yürüyüş (Dış) seçeneğini belirleyin.

Koşu (Dış, İç)
Koşu bandında koşu için Koşu (İç) seçeneğini, parkur veya patika koşusu gibi aktiviteler için Koşu (Dış) seçeneğini belirleyin.

Bisiklet (Dış, İç)
Spinning dersi veya sabit bir bisiklet sürme gibi aktiviteler için Bisiklet (İç) seçeneğini, dışarıda bisiklet sürme aktivitesi için Bisiklet (Dış) seçeneğini belirleyin.

Eliptik Bisiklet
Eliptik bisiklet kullanırken veya benzer bir aktivite gerçekleştirirken Eliptik Bisiklet seçeneğini belirleyin.

Kürek Çekme
Kürek çekme makinesi kullanırken veya benzer bir aktivite gerçekleştirirken Kürek Çekme seçeneğini belirleyin.

Merdiven Çıkma
Merdiven çıkma makinesi kullanırken Merdiven seçeneğini belirleyin.

Yüksek Yoğunluklu Antreman
Kısa dinlenme aralıklarının bulunduğu yoğun egzersiz döngüleri için Yüksek Yoğunluklu Antreman seçeneğini belirleyin.

Yüzme (Havuzda, Açık Suda)
Apple Watch Series 2 veya Series 3’de Havuzda Yüzme ya da Açık Suda Yüzme seçeneğini belirleyebilirsiniz. Antrenman başladığında su damlalarından kaynaklanan kazara dokunmaları engellemek için ekran otomatik olarak kilitlenir.

Apple Watch Series 1 suya ve sıçramalara dayanıklıdır; ancak suya daldırmanız önerilmez. Dolayısı ile yüzerken kullanmak için uygun değildir. Apple Watch Series 2 ve Series 3, havuzda veya denizde yüzme gibi sığ su aktivitelerinde kullanılabilir. Ancak yüksek hızda suya maruz kalınabilen veya çok derine inilmesi gereken tüplü dalış, su kayağı ve benzeri aktivitelerde kullanılmamalıdır.

Diğer
Eşleşen bir antrenman türü bulamazsanız Diğer’i seçin. Diğer seçeneğini belirlerseniz algılayıcının okuduğu değerler kullanılamadığında, tempolu yürümenin kalori veya kilojul eş değerini kazanırsınız. Diğer kategorisindeki bir antrenmanın sonunda size yaptığınız antrenmanı adlandırma seçeneği sunulur.

- Reklam -

Son Eklenenler

Apple’ın Türkiye’deki üçüncü mağazası Apple Bağdat Caddesi açılıyor

Apple bugün Apple Bağdat Caddesi mağazasının 22 Ekim Cuma günü açılacağını duyurdu. İstanbul’un en merkezi yerinde bulunan Apple Bağdat Caddesi, Apple’ın Türkiye’deki üçüncü perakende satış...

M1 Pro ve M1 Max çipli MacBook Pro ile oyunun kuralları değişiyor!

Tamamen yeniden tasarlanan MacBook Pro tanıtıldı. Yeni MacBook Pro gücünü, Mac için tasarlanan ilk profesyonel çipler olan M1 Pro ve M1 Max’ten alıyor. 14 inç ve...

Apple’ın geliştirdiği en güçlü çipler M1 Pro ve M1 Max tanıtıldı

Mac için yeni çığır açıcı M1 Pro ve M1 Max çipleri tanıtıldı. M1 Pro, M1’in dönüştürücü mimarisini daha büyük bir ölçeğe taşıyarak olağanüstü performans ve...

Popüler

iPhone’unuzdan Wi-Fi şifrelerini anında paylaşın

iPhone, iPad veya iPod Touch kullanıyorsanız; kablosuz (Wi-Fi) ağ şifrenizi aileniz ve arkadaşlarınız ile şifrenizi söylemeden anında paylaşabilirsiniz. Apple tarafından iOS 11'de tanıtılan ve iOS...

iOS 13 ile Safari’de tam sayfa ekran görüntüsü alabilirsiniz!

iOS 13 ile hayatımıza giren ve pek çok kişinin dikkatini çekmeyen özelliklerden biri de bu yazımızda bahsedeceğimiz kullanıcılara Safari'de tam sayfa ekran görüntüsü alabilme...

iPhone Hesap Makinesi için bilmeniz gereken 5 ipucu

Çoğu iPhone kullanıcısı, iPhone'larında yerleşik bir hesap makinesi uygulaması olduğunu bilir ancak herkes yazımızda paylaştığımız bu 5 ipucunu bilmiyor olabilir. İşte sizler için hazırladığımız iPhone...

YORUM BIRAK

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.