Pazartesi, Kasım 29, 2021

iPad için Office uygulamaları mouse, trackpad ve Split View desteği ile güncellendi

- Reklam -

iPad için Office uygulamaları yayınlanan Sürüm 2.45 ile güncellendi.

Microsoft, iPad için Office uygulamaları paketi için bazı önemli güncellemeler yayınladı. Uygulamaların yeni sürümleri, kullanıcıların bir süredir beklediği bazı yeni özellikleri beraberinde getiriyor.

iPad için Office uygulamaları güncellendi

  • Word uygulaması, iPad için mouse veya trackpad desteğiyle güncellendi. Artık kablosuz veya kablolu bir fareyi veya trackpadi iPad’inize bağlayabilir ve Word uygulamasında kullanabilirsiniz.
  • Excel uygulaması artık Split View ile aynı anda birden fazla elektronik tabloyla çalışmayı destekliyor. Word ve PowerPoint için ise bu özellik Mayıs 2020’de devreye alınmıştı.
  • Powerpoint ise güncelleme ile birlikte sunumunuz hakkında geri bildirim almanızı sağlayan Presenter Coach adlı yeni bir özellik kazandı.

Güncelleme ile gelen yenilikler

Sürüm 2.45 güncellemesi ile gelen yenilikler için Microsoft tarafından yayınlanan sürüm notları şu şekilde:

Word

Kullanıcı Arabirimi Metin Etkileşimi Desteği: Belgenizle etkileşimde bulunmak için yepyeni Magic Keyboard’daki izleme panelini kullanın.

İşaret Cihazı Kullanma: Word ile başka bir yolla etkileşimde bulunmak için iPad’inize bir izleme paneli veya fare bağlayın.

Excel

Aynı Anda Birden Çok Elektronik Tablo ile Çalışma: Excel, görüntülemeniz ve düzenlemeniz için iki veya saha fazla elektronik tabloyu yan yana açabilir. Bu özellik iOS13 ve üzeri sürümlere sahip kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Powerpoint

Sunucu Koçuyla Sununuzun Provasını Yapın: Hız, ses perdesi, dolgu sözcükler, hassas ifadeler ve benzeri gibi hedef kitlenizin ilgisini çekmeye yardımcı olacak konularda geri bildirim alın.

Yayınlanan güncellemeler için hemen App Store’a gidip (WordExcelPowerpoint) uygulamaları ücretsiz olarak güncelleyebilirsiniz. Ancak, tüm uygulama özelliklerine erişmek için bir Office 365 aboneliğine sahip olunması gerekiyor. iPad’de fare ve çoklu pencere desteği için ise iPadOS 13 veya sonraki bir sürüm gerekiyor.

- Reklam -

Son Eklenenler

Apple satışları durdurmuştu: Beklenen zam geldi!

Bildiğiniz üzere Apple geçtiğimiz günlerde çevrim içi mağazasından yaptığı ürün satışlarını durdurmuştu. Bunun nedeninin Türkiye'deki döviz kurunun dalgalanması ve rekor seviyeleri görmesi olduğunu sizlerle...

Apple Türkiye online satışları durdurdu

Teknoloji devi Apple, Türkiye internet sitesi üzerinde online satışları durdurdu. Dün akşam saatlerinden itibaren Apple'ın internet sitesi üzerinden iPhone 11, iPhone 13, AirPods, Apple Watch, ...

Apple Music uygulaması LG akıllı TV’lerde!

Apple Music uygulaması artık belirli model LG akıllı TV'lerde! LG tarafından bugün yapılan bir açıklama ile Apple Music uygulamasının belirli model LG akıllı TV'lere geldiği...

Popüler

Apple Kimliğinizi değiştirme

Mevcut Apple Kimliğinizi değiştirmek mi istiyorsunuz? Belli bir sebeple bir gün Apple Kimliğiniz olarak kullandığınız e-posta adresini değiştirmek isteyebilirsiniz. Apple, Apple kimliğinizi değiştirmenize imkan tanıyor....

iPhone pili nasıl kalibre edilir?

Piller karmaşık teknoloji ürünleridir. Tüm şarj edilebilir piller sarf malzemesidir ve sınırlı kullanım ömrüne sahiptir. Bu nedenle bir süre sonra kapasiteleriyle birlikte performanslarının da...

iPhone Hesap Makinesi için bilmeniz gereken 5 ipucu

Çoğu iPhone kullanıcısı, iPhone'larında yerleşik bir hesap makinesi uygulaması olduğunu bilir ancak herkes yazımızda paylaştığımız bu 5 ipucunu bilmiyor olabilir. İşte sizler için hazırladığımız iPhone...

YORUM BIRAK

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.