Perşembe, Haziran 24, 2021

Online olarak düzenlenecek WWDC21’in programı açıklandı

Dünya genelinde 227 bölgeden 30 milyondan fazla Apple geliştiricisinin ücretsiz olarak katılabileceği WWDC21’in programı açıklandı.

Apple’ın bu sene de tamamen online olarak düzenleyeceği Dünya Geliştiriciler Konferansı 7 Haziran’da keynote etkinliğiyle başlıyacak.

Apple, her yıl düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın programını duyurdu. Keynote ve Platforms State of the Union etkinliklerinin saatlerini paylaşan Apple, geliştiricilerin iOS, iPadOS, macOS, tvOS ve watchOS’in geleceğine ilişkin bilgileri nasıl alacaklarını da açıkladı.

Tüm geliştiricilerin ücretsiz katılabileceği WWDC21, Apple geliştirici topluluğunu bir araya getirerek geliştirilen teknolojiler, araçlar ve çerçeveler hakkında yeni bilgiler edinmelerini sağlayacak. Konferansta geliştiriciler diğer geliştiricilerle ve doğrudan Apple mühendisleriyle iletişim kurma fırsatı elde edecek.

Apple Keynote – 7 Haziran, 20:00

WWDC21, yıl içinde tüm Apple platformlarına gelecek heyecan verici yeniliklerin açıklanacağı etkinlikle başlayacak.

Doğrudan Apple Park’tan yayınlanacak keynote etkinliği apple.com sayfasından, Apple Developer uygulamasından, Apple TV uygulamasından ve YouTube’dan izlenebilecek.

Platforms State of the Union – 8 Haziran, 00:00

Apple geliştiricilerinin Apple platformlarında daha da iyi uygulamalar hazırlamasına yardımcı olacak yeni araçlar, teknolojiler ve gelişmeler hakkında derinlemesine bilgiler verilecek.

Platforms State of the Union etkinliği Apple Developer uygulamasında ve Apple Developer web sitesinde yayınlanacak.

Apple Tasarım Ödülleri – 11 Haziran, 00:00

Apple geliştiricilerinin yaratıcı sanatsal becerileri, ustalıkları ve teknik başarıları her yıl Apple Tasarım Ödülleri ile takdir ediliyor.

Apple Tasarım Ödülleri etkinliği Apple Developer uygulamasında ve Apple Developer web sitesinde yayınlanacak.

Uzmanlara Erişim imkanı

200’den fazla ayrıntılı oturum, bire bir laboratuvar çalışması ve daha birçok etkinliğin düzenleneceği WWDC21, geliştiricilerin Apple mühendisleri ve tasarımcıları ile iletişim kurarak yeni nesil uygulamalar geliştirmelerine yardımcı olan en yeni araçlar ve teknolojiler hakkında bilgi almasını sağlayacak.

Apple Geliştirici Programı üyeleri 1000’den fazla Apple uzmanından bire bir danışmanlık talebinde bulunabilecek. Bu bire bir laboratuvar çalışmalarında en yeni API’lar ve en iyi çalışmalar hakkında uzmanlara soru sorabilecek, kullanıcı arayüzü ve tasarım incelemeleri için başvuru yapabilecekler.

Apple mühendisleri ayrıca hafta boyunca Apple Geliştirici Forumları’nda sorulara yanıt verecek ve teknik tartışmalara katılacak.

8 Haziran’dan itibaren etkinliklerin videoları Apple Developer uygulamasında ve Apple Developer web sitesinde her gün yayınlanacak.

Özel Etkinlikler

Apple mühendisleri ve tasarımcılarıyla düzenlenecek oturumlara ve danışmanlık etkinliklerine ek olarak WWDC21’de geliştiricileri kutlamak ve topluluğu bir araya getirmek için tasarlanan özel aktiviteler ve etkinlikler yer alacak.

Pavilions

WWDC21’deki yeniliklerden biri olan Pavilions, geliştiricilere ilgilendikleri oturumları, laboratuvar çalışmalarını ve belirli konulardaki özel aktiviteleri bulmaları için kolay bir yol sunuyor.

Konferansa katılanlar WWDC deneyimlerini kendilerine özel hale getirebilecek.

SwiftUI, Geliştirici Araçları, Erişebilirlik ve Kapsayıcılık dahil daha birçok özel alanda düzenlenen içerikleri yalnızca Apple Developer uygulamasında bulabilecekler.

Apple ayrıca 1 Haziran’da, dünyanın her tarafından geliştirici öğrencilerin katıldığı, her yaştan öğrenciye kendi Swift Playground’larını oluşturarak kod yazma tutkularını gösterme fırsatı veren Swift Student Challenge’ın kazananlarını duyuracak.

Geliştiricilere, WWDC21 hakkında ek bilgilerin paylaşılacağı Apple Developer uygulamasını 7 Haziran’dan önce indirmelerini öneriyoruz.

.

Son Eklenenler

Gürültü önleme özellikli kablosuz kulaklık Beats Studio Buds duyuruldu

Müziği sanatçıların amaçladığı şekilde dinlemeniz için tasarlanan, gürültü önleme özellikli, gerçek kablosuz kulak içi kulaklık Beats Studio Buds duyuruldu. Beats Studio Buds, özelleştirilmiş akustik bir...

2021 yılı Apple Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu

2021 yılı Apple Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu. Altı yeni ödül kategorisinde, dünyanın dört bir yanındaki geliştiriciler inovasyon, görseller ve grafikler, etkileşim, keyif ve eğlence, kapsayıcılık...

iOS 15 ile uyumlu iPhone ve iPod touch modelleri hangileri?

Bildiğiniz üzere Apple WWDC 2021 etkinliğinde, iPhone ve iPod touch işletim sisteminin bir sonraki büyük güncellemesi olan iOS 15'i duyurdu. iOS 15 bu sonbaharda resmi...

Benzer Yazılar

watchOS 8 ile Apple Watch’a yeni erişim, bağlantı ve farkındalık özellikleri geliyor

Kullanıcıların sağlıklı, aktif ve bağlantıda kalması için yeni özellikler barındıran watchOS 8 tanıtıldı. Wallet ve Ev uygulamalarındaki güncellemeler Apple Watch’u araç içinde ve kullanıcıların yaşadığı,...

Apple’ın bahar etkinliği tarihi resmi olarak açıklandı

Apple'ın merakla beklenen bahar etkinliği için tarih sonunda açıklandı. Yapılan açıklamaya göre etkinlik; 20 Nisan Salı günü Türkiye Saati ile 20:00'de gerçekleştirilecek. Apple'ın tüm 2020 etkinliklerinde...

WWDC 2021 etkinlik tarihi açıklandı

Apple WWDC 2021 etkinliğinin 7-11 Haziran'da gerçekleşeceğini duyurdu. Bu yıl 32.'si düzenlenecek olan etkinlik; devam eden pandemi nedeniyle geçen yıl olduğu gibi sadece dijital olarak...

Popüler

iPhone 12 duvar kağıtları

iPhone 12 duvar kağıtları burada! iPhone 12 ve iPhone 12 mini, her yıl olduğu gibi bu yıl da kullanıcıların ana ekranlarını renklendirebilmeleri için yeni duvar...

iPhone & iPad için Ekran Kaydı hatası çözümü

Ekran Kaydı hatası alıyor ve ekran kayıtlarını iPhone veya iPad'inize kaydedemiyor musunuz? Son zamanlarda birçok iOS kullanıcısı, iPhone ve iPad'lerinde bir ekran kaydı oluşturmaya çalıştıklarında...

iPhone Diğer saklama alanı nedir ve nasıl silinir?

En son iOS sürümünü indirmeye ve yüklemeye veya bazı fotoğraflar çekmeye veya arkadaşınızın size bahsettiği uygulamayı indirmeye çalışıyorsunuz ve iPhone'unuz depolama / saklama alanının...

YORUM BIRAK

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.