Pazar, Ocak 16, 2022

Online olarak düzenlenecek WWDC21’in programı açıklandı

- Reklam -

Dünya genelinde 227 bölgeden 30 milyondan fazla Apple geliştiricisinin ücretsiz olarak katılabileceği WWDC21’in programı açıklandı.

Apple’ın bu sene de tamamen online olarak düzenleyeceği Dünya Geliştiriciler Konferansı 7 Haziran’da keynote etkinliğiyle başlıyacak.

Apple, her yıl düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın programını duyurdu. Keynote ve Platforms State of the Union etkinliklerinin saatlerini paylaşan Apple, geliştiricilerin iOS, iPadOS, macOS, tvOS ve watchOS’in geleceğine ilişkin bilgileri nasıl alacaklarını da açıkladı.

Tüm geliştiricilerin ücretsiz katılabileceği WWDC21, Apple geliştirici topluluğunu bir araya getirerek geliştirilen teknolojiler, araçlar ve çerçeveler hakkında yeni bilgiler edinmelerini sağlayacak. Konferansta geliştiriciler diğer geliştiricilerle ve doğrudan Apple mühendisleriyle iletişim kurma fırsatı elde edecek.

Apple Keynote – 7 Haziran, 20:00

WWDC21, yıl içinde tüm Apple platformlarına gelecek heyecan verici yeniliklerin açıklanacağı etkinlikle başlayacak.

Doğrudan Apple Park’tan yayınlanacak keynote etkinliği apple.com sayfasından, Apple Developer uygulamasından, Apple TV uygulamasından ve YouTube’dan izlenebilecek.

Platforms State of the Union – 8 Haziran, 00:00

Apple geliştiricilerinin Apple platformlarında daha da iyi uygulamalar hazırlamasına yardımcı olacak yeni araçlar, teknolojiler ve gelişmeler hakkında derinlemesine bilgiler verilecek.

Platforms State of the Union etkinliği Apple Developer uygulamasında ve Apple Developer web sitesinde yayınlanacak.

Apple Tasarım Ödülleri – 11 Haziran, 00:00

Apple geliştiricilerinin yaratıcı sanatsal becerileri, ustalıkları ve teknik başarıları her yıl Apple Tasarım Ödülleri ile takdir ediliyor.

Apple Tasarım Ödülleri etkinliği Apple Developer uygulamasında ve Apple Developer web sitesinde yayınlanacak.

Uzmanlara Erişim imkanı

200’den fazla ayrıntılı oturum, bire bir laboratuvar çalışması ve daha birçok etkinliğin düzenleneceği WWDC21, geliştiricilerin Apple mühendisleri ve tasarımcıları ile iletişim kurarak yeni nesil uygulamalar geliştirmelerine yardımcı olan en yeni araçlar ve teknolojiler hakkında bilgi almasını sağlayacak.

Apple Geliştirici Programı üyeleri 1000’den fazla Apple uzmanından bire bir danışmanlık talebinde bulunabilecek. Bu bire bir laboratuvar çalışmalarında en yeni API’lar ve en iyi çalışmalar hakkında uzmanlara soru sorabilecek, kullanıcı arayüzü ve tasarım incelemeleri için başvuru yapabilecekler.

Apple mühendisleri ayrıca hafta boyunca Apple Geliştirici Forumları’nda sorulara yanıt verecek ve teknik tartışmalara katılacak.

8 Haziran’dan itibaren etkinliklerin videoları Apple Developer uygulamasında ve Apple Developer web sitesinde her gün yayınlanacak.

Özel Etkinlikler

Apple mühendisleri ve tasarımcılarıyla düzenlenecek oturumlara ve danışmanlık etkinliklerine ek olarak WWDC21’de geliştiricileri kutlamak ve topluluğu bir araya getirmek için tasarlanan özel aktiviteler ve etkinlikler yer alacak.

Pavilions

WWDC21’deki yeniliklerden biri olan Pavilions, geliştiricilere ilgilendikleri oturumları, laboratuvar çalışmalarını ve belirli konulardaki özel aktiviteleri bulmaları için kolay bir yol sunuyor.

Konferansa katılanlar WWDC deneyimlerini kendilerine özel hale getirebilecek.

SwiftUI, Geliştirici Araçları, Erişebilirlik ve Kapsayıcılık dahil daha birçok özel alanda düzenlenen içerikleri yalnızca Apple Developer uygulamasında bulabilecekler.

Apple ayrıca 1 Haziran’da, dünyanın her tarafından geliştirici öğrencilerin katıldığı, her yaştan öğrenciye kendi Swift Playground’larını oluşturarak kod yazma tutkularını gösterme fırsatı veren Swift Student Challenge’ın kazananlarını duyuracak.

Geliştiricilere, WWDC21 hakkında ek bilgilerin paylaşılacağı Apple Developer uygulamasını 7 Haziran’dan önce indirmelerini öneriyoruz.

- Reklam -

Son Eklenenler

Popüler

iPhone 12 Pro duvar kağıtları burada

iPhone 12 Pro duvar kağıtları burada! Apple'ın iPhone 12 ve iPhone 12 mini'ler için hazırladığı duvar kağıtlarını geçtiğimiz günlerde iPhone...

iPhone pili nasıl kalibre edilir?

Piller karmaşık teknoloji ürünleridir. Tüm şarj edilebilir piller sarf malzemesidir ve sınırlı kullanım ömrüne sahiptir. Bu nedenle bir süre...

iPhone 12 duvar kağıtları

iPhone 12 duvar kağıtları burada! iPhone 12 ve iPhone 12 mini, her yıl olduğu gibi bu yıl da kullanıcıların ana...

iOS 13 ile Safari’de tam sayfa ekran görüntüsü alabilirsiniz!

iOS 13 ile hayatımıza giren ve pek çok kişinin dikkatini çekmeyen özelliklerden biri de bu yazımızda bahsedeceğimiz kullanıcılara Safari'de...

iPhone Hesap Makinesi için bilmeniz gereken 5 ipucu

Çoğu iPhone kullanıcısı, iPhone'larında yerleşik bir hesap makinesi uygulaması olduğunu bilir ancak herkes yazımızda paylaştığımız bu 5 ipucunu bilmiyor...

YORUM BIRAK

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.