Pazartesi, Kasım 29, 2021

Microsoft, OneDrive dosya boyutu yükleme sınırını 250 GB’a çıkarıyor

- Reklam -

Microsoft, OneDrive dosya depolama hizmetinin 100 GB olan dosya yükleme boyutu sınırını 250 GB’a yükselttiğini duyurdu.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada uzaktan çalışma ve öğrenmedeki artış göz önüne alınarak değişikliğin yapıldığı vurgulanıyor.

Salgın nedeni ile kullanıcıların 4K veya 8K video dosyaları, 3B modeller, CAD dosyaları veya büyük bilimsel veri kümeleri gibi büyük dosyaları iş arkadaşları, müşteriler ve meslektaşları ile güvenilir ve güvenli bir şekilde paylaşması gerektiği aşikar. Bu şekilde düşünüldüğünde yapılan değişiklik yerinde bir müdahale olarak dikkat çekiyor.

Açıklamada değişikliğin işletme ve okul kullanıcıları ile sınırlı olmadığı belirtiliyor. OneDrive kullanan herkesin artık video albümleri ve büyük oyun dosyaları gibi şeyleri yüklemek için yeni 250 GB dosya boyutu sınırından yararlanabileceği bildiriliyor.

Şirket, her bir dosyayı benzersiz bir anahtarla şifrelenmiş parçalara bölerek yükleme sınırını yükseltmeyi başardığını söylüyor. Ek olarak, büyük dosyaların senkronizasyonu, yalnızca kullanıcıların depolanan dosyada yaptığı değişiklikleri yükleyen diferansiyel senkronizasyon yardımıyla optimize edilmiş.

Yeni 250 GB dosya boyutu yükleme desteği Ocak ayı sonunda kullanıma sunulmaya başlanacak. Bu çeyreğin sonuna kadar da yeni sınırın genel kullanıma sunulmuş olması amaçlanıyor.

Microsoft OneDrive fotoğraflarınızı ve dosyalarınızı yedeklenmiş, korumalı, eşitlenmiş ve tüm cihazlarınızda erişilebilir durumda tutar. OneDrive uygulaması OneDrive dosyalarını, belgelerini, fotoğraflarını ve videolarını görüntülemenize, arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanıza olanak tanır. Uygulamayı kullanarak telefonunuzdaki fotoğrafları ve videoları otomatik olarak yedekleyebilirsiniz.

Microsoft Office uygulamalarını kullanarak OneDrive’da depolanan Word, Excel, PowerPoint ve OneNote dosyalarını gerçek zamanlı olarak düzenleyebilirsiniz.

Kullanmaya 5 GB ücretsiz bulut depolama alanıyla başlayabilir veya Microsoft 365 aboneliğine yükselterek 1 TB depolama alanı elde edebilirsiniz.

Uygulamayı iPhone’unuzda kullanmaya başlamak isterseniz buraya tıklayarak yükleyebilirsiniz. 252 MB büyüklüğündeki uygulama Türkçe dahil pek çok dili desteklemekte ve App Store’da üretkenlik kategorisinde 28. sırada yer almakta.

- Reklam -

Son Eklenenler

Apple satışları durdurmuştu: Beklenen zam geldi!

Bildiğiniz üzere Apple geçtiğimiz günlerde çevrim içi mağazasından yaptığı ürün satışlarını durdurmuştu. Bunun nedeninin Türkiye'deki döviz kurunun dalgalanması ve rekor seviyeleri görmesi olduğunu sizlerle...

Apple Türkiye online satışları durdurdu

Teknoloji devi Apple, Türkiye internet sitesi üzerinde online satışları durdurdu. Dün akşam saatlerinden itibaren Apple'ın internet sitesi üzerinden iPhone 11, iPhone 13, AirPods, Apple Watch, ...

Apple Music uygulaması LG akıllı TV’lerde!

Apple Music uygulaması artık belirli model LG akıllı TV'lerde! LG tarafından bugün yapılan bir açıklama ile Apple Music uygulamasının belirli model LG akıllı TV'lere geldiği...

Popüler

eSIM nedir? Hangi iPhone modellerinde, nasıl kullanılabilir?

Bu yazımızda Türkiye'deki mobil operatörler tarafından desteklenmeye başlanması ile birlikte hayatımıza giren eSIM nedir? Hangi iPhone modellerinde, nasıl kullanılabilir? sorularının yanıtlarını sizlerle paylaşıyoruz. Öncelikle eSIM...

iPhone 12 Pro duvar kağıtları burada

iPhone 12 Pro duvar kağıtları burada! Apple'ın iPhone 12 ve iPhone 12 mini'ler için hazırladığı duvar kağıtlarını geçtiğimiz günlerde iPhone 12 duvar kağıtları başlıklı yazımızda sizler...

iPhone Hesap Makinesi için bilmeniz gereken 5 ipucu

Çoğu iPhone kullanıcısı, iPhone'larında yerleşik bir hesap makinesi uygulaması olduğunu bilir ancak herkes yazımızda paylaştığımız bu 5 ipucunu bilmiyor olabilir. İşte sizler için hazırladığımız iPhone...

YORUM BIRAK

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.