Cuma, Mayıs 13, 2022
Ana SayfaGenelApple satışları durdurmuştu: Beklenen...

Apple satışları durdurmuştu: Beklenen zam geldi!

Bildiğiniz üzere Apple geçtiğimiz günlerde çevrim içi mağazasından yaptığı ürün satışlarını durdurmuştu. Bunun nedeninin Türkiye’deki döviz kurunun dalgalanması ve rekor seviyeleri görmesi olduğunu sizlerle paylaşmış ve zam beklendiğini vurgulamıştık.

Beklenen zam geldi!

Kurdaki sert dalgalanmalar nedeniyle fiyatlandırma yapamadığı için online satışlarını durduran Apple Türkiye’den beklenen dolar zammı geldi.

Çevrim içi mağazada yayınlanan fiyatlara göre, Apple ürünlerine yüzde 20-25 aralığında zam gelmiş durumda. Hatta bazı ürünlerde bu oran yüzde 37’ye kadar çıkıyor.

Zamlarla birlikte satışların durdurulduğu hafta ortasında 16 bin TL civarlarında olan iPhone 13 Pro, 20 bin liraya çıktı. Birkaç gün önce 8 bin TL’den satılan iPhone 11 fiyatı ise 11 bin TL’ye yükseldi. En pahalı iPhone modeli olan 13 Pro Max‘ın fiyatı ise 29 bin TL’ye ulaştı.

Dizüstü bilgisayar modellerine gelindiğinde, Macbook Air modellerinin başlangıç fiyatının 13 bin 500 TL’ye, Macbook Pro’nun 13 inç modelinin fiyatının 17 bin 500 TL’ye, 16 inç modellerin fiyatının ise neredeyse 50 bin TL’ye yükseldiği görülüyor.

Zamlar sadece bu ürünler ile de sınırlı değil. Apple Watch‘dan Apple TV’ye, iPad’den bir çok farklı aksesuara kadar çevrim içi mağazada bulunan tüm ürünler zamlı fiyatlardan nasibini almış durumda.

Ulaşılması zor!

Belirlenen yeni fiyatlar ile hali hazırda yüksek fiyatları ile dikkat çeken Apple ürünleri daha da ulaşılmaz bir hal aldı.

Türkiye’deki döviz kurlarının rekor seviyelere ulaşması sonucunda belirlenen Apple ürünlerinin yeni fiyatları hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Instagram
Instagram

YORUM BIRAK

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız