Pazartesi, Ekim 25, 2021

Apple, Yeni Platformu Apple TV+’ı duyurdu

- Reklam -

Apple bugün Apple TV+’ı duyurdu.

Dünyanın önde gelen yaratıcı hikaye anlatıcılarının yeni platformu olan Apple TV+, özel orijinal programlara, filmlere ve belgesellere ev sahipliği yapacak ve bu sonbaharda kullanıma sunulacak.

Neler olacak?

Apple’ın abonelik sistemiyle çalışacak orijinal video servisi Apple TV+; Oprah Winfrey, Steven Spielberg, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Octavia Spencer, J.J. Abrams, Jason Momoa, M. Night Shyamalan ve Jon M. Chu gibi dünyanın en ünlü yaratıcı sanatçılarından bazılarına ait yepyeni programları barındıracak.

Aboneler programlara diledikleri zaman reklamsız olarak Apple TV uygulamasından erişebilecekler.

Apple TV uygulamasını ve Apple TV kanalları

Apple; Apple TV+ ek olarak Mayıs 2019’da kullanıma sunulacak Apple TV uygulamasını ve Apple TV kanallarını da duyurdu.
Yepyeni Apple TV uygulaması, program, film, spor, haber ve daha fazlasını izlemenin birçok yolunu tek bir yerde toplayacak.
Apple TV+
Uygulama iPhone, iPad, Apple TV, Mac, akıllı televizyonlar ve online yayın cihazlarında kullanılabilecek. Kullanıcılar yeni Apple TV kanallarına abone olup bu kanalları izleyebilecek; HBO, SHOWTIME ve Starz gibi sadece istedikleri servisler için ödeme yapabilecekler.
İstedikleri anda online veya offline izlenebilecek bu içerikler olağanüstü görüntü ve ses kalitesine sahip olacak. Kablo ve uydu sağlayıcılarından spor, haber ve ağ kanallarını izleyebilmelerinin yanı sıra kullanıcılar iTunes filmleri ve TV programları da satın alabilecekler. Üstelik tüm bunları yeni ve kişiselleştirilmiş Apple TV uygulamasından yapıyor olacaklar.
Mayıs ayından itibaren kullanıcılar Apple TV Kanalları arasından istediklerine abone olabilecek; bu içerikleri Apple TV uygulamasından; ek bir uygulama, hesap veya parola kullanmadan izleyebilecekler.
İzlenebilecek Apple TV Kanalları arasında HBO, Starz, SHOWTIME, CBS All Access, Smithsonian Channel, EPIX, Tastemade ve Noggin gibi popüler servislerin yanı sıra MTV Hits gibi yeni servisler de bulunacak ve dünya genelinde zaman içinde yeni servisler de eklenecek.
Apple TV+
Yeni Apple TV uygulaması, kullanıcıların izlemeyi çok sevdiği içerikleri mevcut uygulama ve servislerinde kişiselleştirecek. Uygulama, görüntüleme alışkanlıklarını güvenli ve kapsamlı bir şekilde tanıyarak 150’nin üzerinde online yayın uygulamasından program ve film önerileri sunabilecek. Bu uygulamalar arasında ilk etapta Amazon Prime ve Hulu’nun yanı sıra Canal+, Charter Spectrum, DIRECTV NOW ve PlayStation Vue gibi ücretli TV hizmetleri de bulunacak ve bunlara Optimum ve Altice’den Suddenlink de bu yıl içinde eklenecek.
Ayrıca, Apple TV uygulaması, iTunes’da satın alınabilen veya kiralanabilen yüz binlerce film ve TV programının da yeni platformu haline gelecek.

Ne zaman ve ne kadar?

Abonelik sistemiyle çalışacak video servisi Apple TV+’ın fiyatı ve satışa çıkmasıyla ilgili detaylar sonbaharda açıklanacak.

Yeni Apple TV uygulaması Mayıs ayında iPhone, iPad ve Apple TV’de; sonbaharda ise Mac’te 100’den fazla ülkedeki müşterilere sunulacak.

Aile İçi Paylaşım özelliğiyle kullanıcılar Apple TV+ aboneliğini ve Apple TV kanal aboneliklerini paylaşabilecekler.

Apple TV uygulaması önümüzdeki ilkbahardan itibaren Samsung marka akıllı televizyonlarda kullanılabilecek ve gelecekte Amazon Fire TV, LG, Roku, Sony ve VIZIO platformlarında da kullanıma sunulacak.

Bu yılın ilerleyen günlerinde koşullara uygun bir VIZIO, Samsung, LG ve Sony marka akıllı televizyon sahibi kullanıcılar, iPhone veya iPad’lerindeki video ve diğer içerikleri AirPlay 2 desteğine sahip akıllı televizyonlarında kolayca oynatabilecekler.

- Reklam -

Son Eklenenler

Apple’ın Türkiye’deki üçüncü mağazası Apple Bağdat Caddesi açılıyor

Apple bugün Apple Bağdat Caddesi mağazasının 22 Ekim Cuma günü açılacağını duyurdu. İstanbul’un en merkezi yerinde bulunan Apple Bağdat Caddesi, Apple’ın Türkiye’deki üçüncü perakende satış...

M1 Pro ve M1 Max çipli MacBook Pro ile oyunun kuralları değişiyor!

Tamamen yeniden tasarlanan MacBook Pro tanıtıldı. Yeni MacBook Pro gücünü, Mac için tasarlanan ilk profesyonel çipler olan M1 Pro ve M1 Max’ten alıyor. 14 inç ve...

Apple’ın geliştirdiği en güçlü çipler M1 Pro ve M1 Max tanıtıldı

Mac için yeni çığır açıcı M1 Pro ve M1 Max çipleri tanıtıldı. M1 Pro, M1’in dönüştürücü mimarisini daha büyük bir ölçeğe taşıyarak olağanüstü performans ve...

Popüler

iPhone pili nasıl kalibre edilir?

Piller karmaşık teknoloji ürünleridir. Tüm şarj edilebilir piller sarf malzemesidir ve sınırlı kullanım ömrüne sahiptir. Bu nedenle bir süre sonra kapasiteleriyle birlikte performanslarının da...

iPhone & iPad için Ekran Kaydı hatası çözümü

Ekran Kaydı hatası alıyor ve ekran kayıtlarını iPhone veya iPad'inize kaydedemiyor musunuz? Son zamanlarda birçok iOS kullanıcısı, iPhone ve iPad'lerinde bir ekran kaydı oluşturmaya çalıştıklarında...

Apple Kimliğinizi değiştirme

Mevcut Apple Kimliğinizi değiştirmek mi istiyorsunuz? Belli bir sebeple bir gün Apple Kimliğiniz olarak kullandığınız e-posta adresini değiştirmek isteyebilirsiniz. Apple, Apple kimliğinizi değiştirmenize imkan tanıyor....

YORUM BIRAK

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.