Salı, Ekim 26, 2021

Android cihazınızdan iPhone, iPad veya iPod touch‘a geçiş yapma

- Reklam -

Elmalı hayata geçmeye hazır mısınız? Android cihazınızdan yeni iPhone, iPad veya iPod touch’a geçiş yapmak Apple’ın Google Play’deki iOS’e Taşı uygulaması ile oldukça kolay.

Geçiş için gerekenler

Geçiş yapabilmek için öncelikle hali hazırda kullandığınız cihazda Android 4.0 veya sonraki bir sürümü yüklü olmalı. iOS tarafında ise; iOS 9 veya sonraki bir sürümün yüklü olduğu iPhone 5 veya üzeri, iPad 4. nesil veya üzeri, iPad mini 2. nesil veya üzeri yada 6.nesil bir iPod touch sahibi olmanız yeterlidir.

İşlemlere başlamadan önce yapılacak kontroller

Geçiş işlemine başlamadan önce:

  • Android cihazınızda Wi-Fi bağlantısının açık olduğundan emin olun.
  • Yeni iOS cihazınızı ve Android cihazınızı güç kaynağına takın.
  • Harici Micro SD kartınızdakiler de dahil olmak üzere taşıdığınız tüm içeriğin yeni iOS cihazınıza sığacağından emin olun.
  • Chrome’daki yer işaretlerinizi aktarmak istiyorsanız Android cihazınızda Chrome’u en son sürüme güncelleyin.

Geçiş sırasında problem yaşamamak için aktarım bitene kadar her iki cihazda da başka bir işlem (başka bir uygulama kullanmak veya telefon görüşmesi yapmak gibi) yapmamak gerekiyor.

Geçiş için takip edilecek adımlar

Adım 1: Android’deki Verileri Taşı seçeneğine dokunun

Yeni iOS cihazınızı ayarlarken Uygulamalar ve Veriler ekranını bulun. Bu ekranda Android’deki Verileri Taşı seçeneğine dokunun.

Android'deki Verileri Taşı

 

Adım 2: iOS’e Taşı uygulamasını açın

Android cihazınızda iOS’e Taşı uygulamasını açın ve Sürdür’e dokunun. Görüntülenen hüküm ve koşulları okuyun. Devam etmek için Kabul Ediyorum seçeneğine dokunun, ardından Kodunuzu Bulun ekranının sağ üst köşesinde bulunan İleri seçeneğine dokunun.

Adım 3: Kodun gelmesini bekleyin

iOS cihazınızda, Android’den Taşı ekranında Sürdür’e dokunun. Ardından on basamaklı veya altı basamaklı kodun görünmesini bekleyin.

Onay Kodu

 

Adım 4: Kodu kullanın

Kodu Android cihazınıza girin. Ardından Verileri Aktar ekranının görünmesini bekleyin.

Adım 5: İçeriklerinizi seçin ve bekleyin

Android cihazınızda, aktarmak istediğiniz içeriği seçin ve İleri seçeneğine dokunun. Ardından Android cihazınızda işlemin tamamlandığı belirtilse dahi, iOS cihazınızda görüntülenen yükleme çubuğu dolana kadar iki cihazda da herhangi bir işlem yapmayın. Taşıdığınız içerik miktarına bağlı olarak aktarımın tamamlanması biraz zaman alabilir.

Bu adım sırasında aktarılan öğeler şunlardır:

  • kişiler,
  • mesaj tarihçesi,
  • kamera fotoğrafları ve videoları,
  • web yer işaretleri,
  • e-posta hesapları ve takvimler.

Adım 6: iOS aygıtınızı ayarlayın

iOS cihazınızdaki yükleme çubuğu dolduğunda Android cihazınızda Bitti’ye dokunun. Ardından, iOS cihazınızda Sürdür’e dokunun ve ekranda görüntülenen adımları izleyerek iOS cihazınızı ayarlama işlemini tamamlayın.

Adım 7: Kontrol edin

Tüm içeriğinizin aktarıldığından emin olun. İçeriğin bir kısmı aktarılmadıysa aktarılmayan içeriği manuel olarak taşıyabilirsiniz.

- Reklam -

Son Eklenenler

Apple’ın Türkiye’deki üçüncü mağazası Apple Bağdat Caddesi açılıyor

Apple bugün Apple Bağdat Caddesi mağazasının 22 Ekim Cuma günü açılacağını duyurdu. İstanbul’un en merkezi yerinde bulunan Apple Bağdat Caddesi, Apple’ın Türkiye’deki üçüncü perakende satış...

M1 Pro ve M1 Max çipli MacBook Pro ile oyunun kuralları değişiyor!

Tamamen yeniden tasarlanan MacBook Pro tanıtıldı. Yeni MacBook Pro gücünü, Mac için tasarlanan ilk profesyonel çipler olan M1 Pro ve M1 Max’ten alıyor. 14 inç ve...

Apple’ın geliştirdiği en güçlü çipler M1 Pro ve M1 Max tanıtıldı

Mac için yeni çığır açıcı M1 Pro ve M1 Max çipleri tanıtıldı. M1 Pro, M1’in dönüştürücü mimarisini daha büyük bir ölçeğe taşıyarak olağanüstü performans ve...

Popüler

iPhone 12 duvar kağıtları

iPhone 12 duvar kağıtları burada! iPhone 12 ve iPhone 12 mini, her yıl olduğu gibi bu yıl da kullanıcıların ana ekranlarını renklendirebilmeleri için yeni duvar...

Apple Kimliğinizi değiştirme

Mevcut Apple Kimliğinizi değiştirmek mi istiyorsunuz? Belli bir sebeple bir gün Apple Kimliğiniz olarak kullandığınız e-posta adresini değiştirmek isteyebilirsiniz. Apple, Apple kimliğinizi değiştirmenize imkan tanıyor....

iPhone & iPad için Ekran Kaydı hatası çözümü

Ekran Kaydı hatası alıyor ve ekran kayıtlarını iPhone veya iPad'inize kaydedemiyor musunuz? Son zamanlarda birçok iOS kullanıcısı, iPhone ve iPad'lerinde bir ekran kaydı oluşturmaya çalıştıklarında...

YORUM BIRAK

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.